Prodáváte nebo pronajímáte nemovitost? Jednotná cena pro všechny RD Potřebujete proškolit z  legislativy k PENB ? Budete stavět nebo rekonstruovat? Zahajujete projekt? Oslovte nás s poptávkou na inženýring. Energetické poradenství
01 / 06

Prodáváte nebo pronajímáte nemovitost?

Ano zajímá mě to..
02 / 06

Jednotná cena pro všechny RD

Ano zajímá mě to..
03 / 06

zdarma školení k PENB

Potřebujete proškolit z legislativy k PENB ?

To není vůbec žádný problém

Ano zajímá mě to..
04 / 06

Budete stavět nebo rekonstruovat?

Ano zajímá mě to..
05 / 06

Zahajujete projekt? Oslovte nás s poptávkou na inženýring.

Ano zajímá mě to...
06 / 06

Energetické poradenství

Chci se podívat...
Top Ad

PENB...průkaz energetické náročnosti budovy

Něco málo o tom jak pracujeme

Průkazy zpracované naší společností nesou známku kvality. Snažíme se vytvořit kompromis mezi požadavky na odborné zpracování a cenou pro zákazníka. Proto jsme stanovili jednotnou cenu PENB pro prodej a pronájem rodinných domů bez ohledu na jejich velikost a polohu.

Energetický průkaz musí být dle zákona 406/2000 Sb. zpracován vždy objektivně, pravdivě a úplně. Pokud se nejedná o novostavbu, u nemovitosti vždy provedeme prohlídku, tzn. fyzickou návštěvu nemovitosti, prověření dokumentace, která k ní je k dispozici a samotnou prohlídku konstrukcí, zdrojů vytápění a ohřevu teplé vody, větrání, svícení, chalzení a případně dalších technických zařízení v budově. Tyto informace nelze zjistit jiným způsobem než prohlídkou objektu.

Nezhotovujeme průkazy, které jsou tvořeny bez návštěvy objektu pouze na základě zaslaných fotografií nebo projektové dokumentace. Ty jsou prováděny v rozporu s zákonnými požadavky na zpracování PENB a v případě kontroly ze strany Státní energetické inspekce tato skutečnost stejně vyjde najevo.

                                                                                                                  jednatel společnosti Ing. Tomáš Konvička                               

Co je PENB a v jakých případech ho musíte mít

  • Průkaz energetické náročnosti budovy, zkráceně PENB, je dokument, který obsahuje informace o energetické náročnosti budovy, znázorněné v číselná a grafické podobě.
  • PENB hodnotí budovu z hlediska všech energií, které do ní eb co je to PENBvstupují vytápění, chlazení, přípravu teplé vody, větrání a osvětlení, při jejím běžném používání.
  • Jedná se o nástroj pro prokázání splnění podmínek platné legislativy pro nové budovy a větších rekonstrukcí, stávajících budov a  budov určených pro prodej či pronájem.
  • Je určen k jednoduchému srovnání budov z hlediska jejich nároků na spotřebu energie na provoz a tím i jejich nákladům. Slouží majitelům a uživatelům budov, realitním kancelářím jako jeden z nástrojů pro stanovení kupní ceny nemovitosti, či výše nájmu.
  • Jsou stanoveny ukazatele energetické náročnosti budovy, celková primární energie, neobnovitelná primární energie, celková dodaná energie, dílčí dodané energie pro tec
  • PENB je legislativně zakotven v zákoně č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií a jeho poslední novelou 2015 a podrobně upraven vyhláškou č. 78/2013 Sbo energetické náročnosti budov a její novelou rovněž z roku 2015.

PENB obsahuje:

GRAFICKOU ČÁST:

jejíž součástí jsou údaje definované zákonem 406/2000 Sb a zejména vyhláškou 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov.eb grafikaGrafická část znázorňuje zařazení budovy do klasifikačních tříd energetické náročnosti budovy. Obsahuje měrné hodnoty ukazatelů energetické náročnosti budovy vztažené na energetickou vztažnou plochu a ukazatelé energetické náročnosti pro celou budovu.

PROTOKOL:

v kterém jsou údaje pro vyhodnocení energetické náročnosti budovy definované eb protokolrovněž zákonem 406/2000 Sb a zejména vyhláškou 78/2013 Sb. o energetické náročnosti budov. Jedná se o základní informace o budově, účelu zpracování průkazu, dále stavebně technické, provozní a ekonomické údaje budovy, energetickou náročnost budovy, prostředí, kterému je budova vystavena a popis doporučených opatření, které by mohly snížit energetickou náročnost budovy.

Image

Kdy potřebujete PENB?

EB ZÁKONY SBÍRKA UZKÁ REDPovinnost opatřit si PENB je vztažena vždy k vlastníkovi nebo v případě novostavby a stavebních úprav i ke stavebníkovi.

Tedy pokud nějakou budovu nebo její část nestavíte, nepronajímáte a nebo neprodáváte tak se o PENB nemusíte zajímat.

V opačném případě je nutné zjistit zda se na Vás povinnost vztahuje nebo ne.

Zákon 406/2000 Sb. zejména §7 a 7a specifikují povinnosti za jakých je nutné opatřit PENB a v jakých případech se opatřovat nemusí.


Napište nám ...

eb obalka

Telefon:

+ 420 774 208 700

e mail

info@energiebrd.cz

V případě, že si nejste jisti, neváhejte a napište nám. Poskytujeme bezplatné poradenství 

 eb logo white small web 2018

   Kontaktujte nás 

 

energie BRD s.r.o. 

 

Tel.: +420 774 208 700

 

Sídlo: Voltuš 71,262 42, Rožmitál pod Třemšínem 

 

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

IČ: 063 35 896

 

ID schránky : idjpaff